Firma COVEX narodziła się z potrzeby chwili, by wesprzeć firmy dzięki nowatorskim rozwiązaniom techniczno - inżynierskim jak i nowoczesnym designem przedmiotów codziennego użytku.
       COVEX można nazwać „trzy w jednym”, czyli połączenie wzornictwa przemysłowego z projektem inżyniersko - technicznym oraz co najważniejsze z tworzeniem nowych rozwiązań niezbędnych do funkcjonowania nowego produktu (często kończących się opatentowaniem nowatorskich rozwiązań), dzięki temu firma wdrażająca taki produkt zyskuje dużą przewagę w stosunku do konkurencji chroniąc swoje produkty patentem.
         Byśmy mogli jeszcze bardziej zredukować czas realizacji jak i koszt projektów, współpracujemy z azjatyckimi firmami produkującymi formy wtryskowe oraz firmami wykonujacymi modele prototypowe 3D.
         Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów można zaoszczędzić od 20% do 50 % czasu na wykonanie gotowego projektu jak również zmniejszyć koszt wykonania takiego projektu.
           Wykonanie w jednej firmie kompletnego projektu, począwszy od pomysłu aż do produkcji seryjne, daje przedmiotom, poza wyżej wymienionymi zaletami, coś więcej: własny wyraz i jakości.